Naše organizace se zaměřuje na autenticky vypadající kostýmy imperiálních příslušníků a jejich sympatizantů. To zahrnuje všechny imperiální ozbrojené síly, lovce lidí, sithské lordy, stormtroopery, clonetroopery i řadové obyvatele Impéria - prostě "záporáky".

501. legie dbá na vysokou kvalitu kostýmů. Kostýmy musí splňovat předepsaná pravidla do nejmenších detailů. Pokud kostým neodpovídá požadavkům, není přijat do té doby, dokud nejsou nedostatky odstraněny. Na vysokém standardu našich kostýmů si velice zakládáme. Každý kostým, který v naší organizaci naleznete, vypadá přesně jako z filmu, počítačové hry nebo komiksu. Některé požadavky na přesnost kostýmu se mohou zdát šílené, ale pokud si zrovna vyberete kostým postavy, jako je například Mara Jade, a jste blondýnka, musíte se připravit na to, že si ke kostýmu budete muset pořídit také zrzavou paruku, jelikož předloha Mary Jade má vlasy zrzavé. Bez této paruky Vás nebudeme moci přijmout do našich řad, pokud tedy nejste zrzka od přírody, nebo si vlasy sama nenabarvíte. Než se pustíte do jakéhokoliv kostýmu, zkuste si zde nejdříve přečíst několik rad od nás (vězte, že máme s prací na kostýmech velké zkušenosti).

Rada první

Podívejte se, zda je vůbec Váš kostým přijatelný pro členství v 501. legii. K tomu slouží Costume Reference Library (CRL), v překladu Kostýmová příručka, kde naleznete všechny schválené kostýmy. Některé kostýmy už v CRL mají vypracované požadavky, které musí kostým splňovat pro přijetí (informace jsou pouze v anglickém jazyce).

Rada druhá

Zaregistrujte se na našem fóru, představte se a nebojte se napsat, který kostým byste si rádi pořídili. Všichni se Vám budou rádi věnovat a určitě se dobereme k nějakému závěru.

Rada třetí

Dalším důležitým partnerem při tvorbě Vašeho kostýmu jsou Detachments, takzvané "detašmenty" - čili pracoviště, která se věnují podrobně jednotlivým druhům kostýmů. Najdete tam užitečné rady pro výrobu kostýmu, informace, kde se dají jednotlivé komponenty sehnat, a mnoho dalších zajímavých informací. Se členy jednotlivých detašmentů můžete po registraci na jejich fóru konzultovat Vaši práci na kostýmu, zda splňuje podmínky pro přijetí. Pokud se stanete v budoucnosti členem Czech Garrison, a tím zároveň členem 501. legie, máte nárok i na členství v detašmentu. Je to taková nástavba a ohodnocení, že Váš kostým splňuje ty nejvyšší standardy, kterých je možné u kostýmu dosáhnout. Mnozí členové Czech Garrison jsou zároveň i členy jednotlivých detašmentů.

Výpis detašmentů a jejich zaměření na kostýmy naleznete na tomto odkazu (informace jsou pouze v anglickém jazyce).

Rada čtvrtá

Za Czech Garrison Vám bude s konzultacemi nápomocen náš personální důstojník, takzvaný GML (Garrison Membership Liaison). Jelikož je v pořadí první, kdo bude hodnotit, zda je Váš kostým připraven pro předložení do schvalovacího procesu 501. legie, určitě se vyplatí na něj obracet.

Toto jsou základní body, které Vám doporučujeme dodržovat. Pokud se rozhodnete stát členem Czech Garrison, uvidíte, že to, co Vám teď připadá složité a nedosažitelné, se během několika dní vyjasní. Práce na kostýmu je běh na dlouhou trať, kostýmy jsou finančně nákladné, ale výsledek stojí vždy za to. Občas lidé kroutí hlavou nad tím, proč máme tak přísná pravidla na tvorbu kostýmů, ale pokud chceme dodržet autenticitu kostýmu dle filmové, komiksové nebo počítačové postavy, jinak to nelze.