Koncert filmové hudby - 29.11.2010

Koncert filmové hudby

Czech Outpost 501. Legie se spolu s Lion Outpostem Rebelské Legie aktivně zúčastnil koncertu filmové hudby, který se konal dne 29. 11. 2010 v koncertním sále pražského Rudolfina.

\n\n

Na vyprodaném koncertu si mohli diváci poslechnout naživo prezentované hudební skvosty z takových filmů jako je Superman, Sám doma, Pán prstenů, Hvězdná brána, Piráti z Karibiku a samozřejmě Hvězdné války.

\n\n

Zejména kvůli dvěma posledním hudebním tématům bylo v Rudolfinu neobyčejně živo, neboť do koncertního sálu zavítaly přímo postavy z těchto filmů. V první polovině koncertu si Piráty z Karibiku přišel poslechnout proslulý kapitán Jack Sparow. Po přestávce se, když začal orchestr hrát motivy ze světa Star Wars, objevil se samotný Lord Darth Vader v čele svých stormtrooperů a v doprovodu tajemné bytosti zahalené v plášti. Zjevně nespokojený s dosavadním výběrem spíše neimperiálních skladeb, nahradil Lord Vader dirigenta svým novým sithským učedníkem a sálem se rozezněl proslulý Imperial March. Teprve poté se směl dirigent vrátit a zahrát skladby jako Throne Room, Duel of the Fates, Across the Stars a Battle of Heores, kde kromě skvělého hudebního zážitku mohli diváci rovněž sledovat i hrané výjevy z filmu, od předávání medailí za zničení obávané bitevní stanice Hvězdy smrti, romantické procházky senátorky Padmé Amidaly s Anakinem Skywalkerem, až po souboje mezi Sithy a rytíři Jedi, jež se v této galaxii odehrávají již tisíce let.

\n\n

Koncert měl, podle množství přídavků, které si diváci vytleskali, velký úspěch a nakonec zjevně potěšil i nejvyšší představitele Galaktického Impéria a Povstalecké Aliance, neboť dirigent obdržel od Lorda Vadera vlastní pevnost, od samotného Císaře imperiální posádku do této pevnosti a od princezny Leiy Organy nově vydaný comicsový omnibus ze světa Star Wars, aby měl co číst v hradních komnatách.

\n\n

Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří se nakonec na koncert dostali, věříme, že se vám představení líbilo tak jako nám, děkujeme za vaši hojnou účast a těšíme se opět na brzkou shledanou v jedné daleké, předaleké galaxii!

Místo konání události: Praha