Tricon - 26.-29.8.2010

Tricon

Náš Outpost se ve dnech 26-29.8.2010 zúčastnil Euroconu pod názvem Tricon 2010 v českém a polském Těšíně. Pro Czech Outpost (CzO) to byl velice významný con. Poprvé v historii jsme se setkali s jinou jednotkou 501. Legie, konkrétně se členy Polish Garrison (PG).

Náš program byl koordinován právě se členy PG, členy polské jednotky Rebel Legion (RL) pod názvem Eagle base a české jednotky RL pod názvem Lion Outpost. CzO na akci vyrazilo společně, a to ve čtvrtek ráno vlakem. Po ubytování a rozkoukání se po místě konání Triconu jsme museli jít hned do našich kostýmů, jelikož nás čekala hned první akce na náměstí při zahajovacím ceremoniálu. Až teprve po cestě na náměstí jsme měli možnost se začít seznamovat se členy PG. Na náměstí obě naše jednotky sklidily velký úspěch. Prvním naším překvapením bylo setkání s Honorary Memberem 501. Legie panem Geraldem Homem, se kterým jsme se vyfotografovali a prohodili pár slov.

Náš nabitý program pokračoval i v pátek a opět se členy PG. Zúčastnili jsme se jejich přednášky a malého pochodu po okolí konání Triconu. České televizi náš tiskový mluvčí poskytl rozhovor, který bude odvysílán koncem září na ČT2 v pořadu Kultura.cz.

V sobotu nám bohužel počasí přestalo přát a celý den bylo zataženo a stále pršelo, což vedlo až ke zrušení večerního pochodu městem. Aspoň že naše přednáška o Czech Outpost a Rebel Legion v Čechách se vydařila. Odpoledne bylo ve znamení hry Droid Hunt. K večeru se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme mohli aspoň se členy PG držet čestnou stráž před vchodem do arény, kde se chystal závšrečný slavnostní galavečer. Po lehkých zmatcích ze strany pořadatelů jsme si odbyli čestnou stráž před pódiem. Sobotní večer, jakož i všechny pčedchozí, jsme se členy PG a členy Rebel Legion strávili příjemným posezením v místní restauraci, kde jsme se snažili co nejvíce si užít těchto pro nás odpočinkových chvil. Neděle se již nesla v duchu loučení a příprav na cestu domů. Ve 12.00 nás čekala prezentace a promítání dokumentu o 501. Legii pod názvem Heart of an Empire, které sklidilo velký úspěch.

Ze strany Czech Oupost byl Tricon vydařenou akcí, občasné zmatky v organizaci se daly očekávat, ale na kterém conu se s nimi nesetkáváme?

Pro nás bylo důležité to, že jsme poznali členy jiné jednotky a zjistili jsme, že jsou skvělí. Už teď se těšíme na další akci s našimi přáteli z 501. Legie, protože víme, že kamkoliv vyrazíme a s kýmkoliv se setkáme, budeme vřele přijati a utvoříme pevné spojení, které bude zárukou další vydařené akce.

Místo konání události: Český Těšín