Festival Fantazie 2010 - 1.-11.7.2010

Festival Fantazie 2010

K červenci patří neodmyslitelně Festival Fantazie. Ten tradičně na začátku července přiláká do Chotěboře fanoušky všech fantastických žánrů, na které si jen vzpomenete. Czech Outpost již tradičně přijel prezentovat své kostýmy a svou mateřskou organizaci 501. Legii. Z Czech Outpost se akce zúčastnilo 24 členů z toho 18 ve svých kostýmech.

Snažíme se vždy na Festivalu Fantazie představit nové kostýmy, na kterých naši členové v průběhu roku pracovali. I tento rok se nám to povedlo. V české premiéře se představila naše kadetka Nela se svým kostýmem Visas Marr, kadetka Isis představila již hotový kostým Mary Jade a člen Boba s ještě ne úplně dokončeným, ale i tak úžasným kostýmem Boby Fetta.

Počasí se opravdu vydařilo, ale pro nás oblečené do kostýmů to žádná výhra nabyla. Třicetistupňové teploty nám do kostýmů dovolovali se obléct vždy až odpoledne. Festival zahájený ve čtvrtek jsme odstartovali heslem "Outpost jedna velká rodina". V tomto duchu se nesl také celý Festival Fantazie. Konali jsme dvě velké besedy s členy Czech Outpost, kde jsme řešili plány našeho Outpostu do budoucna.

V pátek dorazili kolegové z budoucího slovenského Outpostu, takže se počet imperiální posádky navýšil o další dva. V sobotu měla přednášku Rebel Legion CZ, která zde představila své členy, logo i název. Přednáška to byla zajímavá s občasným si rýpnutím do 501. Legie. Nicméně vše bylo myšleno v dobrém. Veřejně jsme se dohodli na spolupráci, na kterou se v budoucnu těšíme. Sobotní odpoledne patřilo prvnímu společnému pochodu Czech Outpost, Rebel Legion a Slovakia Outpost. Pochod se vydařil a společné fotky stojí opravdu za shlédnutí.

Pro podstatnou část Czech Outpost Festival Fantazie končil v neděli, proto sobotní večer patřil příjemnému posezení a debatování o všem možném. Už teď se těšíme na další ročník chotěbořského Festivalu Fantazie 2011.

Místo konání události: Chotěboř